Najlepsze rośliny i kwiaty do domu

W dzisiejszych czasach w dużych miastach może brakować roślinności. Co zrobić, jeśli jesteśmy pasjonatami zieleni, a w naszym otoczeniu jest jej bardzo niewiele. Odpowiedź jest prosta. Powinniśmy nabyć rośliny lub kwiaty do naszego domu. W tym artykule dowiesz się jakie są najlepsze rośliny do domu. Mało tego powiemy sobie jakie są najlepsze kwiaty do domu oraz jak o nie dbać.

Czy rośliny w domu będą dobrym pomysłem?

Zanim zaczniesz się denerwować, powinieneś wiedzieć, że nie musisz nawet być ekspertem od roślin, aby móc afiszować się wspaniałą zielenią w swojej posiadłości. Czy Twoim priorytetem jest po prostu coś, co wygląda pięknie i jest tak łatwe w utrzymaniu? Jeśli tak to istnieje nawet mnóstwo opcji roślin doniczkowych, które dobrze radzą sobie w nie najlepszych warunkach, czy też słabym świetle, na wypadek gdybyś nie był do końca opanowanym hodowcą. Od długich, wijących się roślin domowych po te z kwitnącymi kwiatami, rośliny doniczkowe są również niesamowitymi prezentami.

Jakie są najlepsze rośliny do domu?

Aloes

Nazywany również „rośliną uzdrowicielską”, aloes jest najlepszą rośliną ”wielozadaniową”. Nie tylko rozjaśni Twój dom, ale możesz go również stosować w codziennej pielęgnacji skóry. Jest bardzo łatwy w utrzymaniu — po prostu trzymaj go w jasnym, słonecznym miejscu, aby utrzymać go przy życiu. Należy, jednak pamiętać, aby nie odpuszczać sobie opieki nad tą rośliną, ponieważ jak każda inna – powinna być doglądana regularnie.

Lilia Pokojowa

Jeśli masz doświadczenie w utrzymywaniu żywych roślin domowych, być może nadszedł czas, aby dodać pokojową lilię do Twojej hodowli. Roślina ta jest jedną z najlepszych opcji jakie można wziąć pod uwagę szukając najlepszych roślin do domu. Po prostu upewnij się, że gleba jest wilgotna (nie mokra) przez cały czas, a będziesz mieć piękne, kwitnące lilie w mgnieniu oka.

Przeczytaj również:  Jak wygląda roślina czystek? - charakterystyka

Wężownica

Bardzo interesująca nazwa, którą roślina zawdzięcza swojemu ubarwieniu. Rośliny wężowe to rośliny wymagające niewielkiej konserwacji, znane z tego, że potrafią przetrwać susze, co czyni je idealnymi dla początkujących hodowców. Są to rośliny do domu, które odnajdą się w prawie każdym środowisku.

Dracena

Kolejna łatwa w utrzymaniu roślina, która może z łatwością dostosować się do szerokiej gamy środowisk od słabego do intensywnego oświetlenia. To bardzo efektowny sposób na urozmaicenie twojego mieszkania i zniwelowanie w nim pustki kolorów. Draceny to przepiękne rośliny do domu. Z pewnością Twoi znajomi będą Ci jej zazdrościć.

Zanokcica gniazdowa

Możesz pomyśleć, że masz zbyt wiele roślin domowych, dopóki nie zdasz sobie sprawy, że istnieje całe pomieszczenie, które może ich użyć. Paproć ptasia gniazdowa o wyjątkowym kształcie rozwija się w średnim, a nawet drobnym świetle i wilgotnym środowisku, więc będzie się dobrze rozwijać obok Twojego prysznica. Może ona nadać niesamowitego klimatu i koloru, w Twojej łazience. Genialny pomysł!

Jakie są najlepsze kwiaty do domu?

Fiołki afrykańskie

Nie bez powodu fiołki afrykańskie są popularną rośliną doniczkową. Są faworytami, ponieważ nie wymagają okresu spoczynku, co pozwala im kwitnąć przez cały rok. Chociaż nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych, te małe, liściaste rośliny czasami najlepiej radzą sobie w pojemniku, który umożliwia podlewanie od spodu. Jeśli wolisz używać standardowej doniczki bez zbiornika na wodę, podlewaj ostrożnie od góry unikając liści.

Begonia

Jeśli jesteś przyzwyczajony do uprawy begonii na wolnym powietrzu, to wiesz, że wiele odmian tworzy doskonałe rośliny doniczkowe, kwitnące niemal nieprzerwanie w dobrych warunkach. Aby dobrze zakwitnąć, potrzebuje ona jasnego miejsca, ale nie umieszczaj jej zbyt blisko okna, ponieważ może zostać uszkodzony przez przeciąg. Jest to faworyt jeśli chodzi o kwiaty do domu.

Przeczytaj również:  Rośliny przed wejściem do domu

Bromelia

Te dziwacznie wyglądające rośliny należą do rodziny ananasów. Na szczęście większość z nich nie jest tak duża jak ananasy. Bromeliady wyróżniają się kolorowymi rozetami i efektownymi kwiatami. Bardzo lubią wilgotne środowiska.

Źródła:

https://dom-dla-ciebie.com.pl
https://ogrodopolis.pl
https://ogrodyamcon.pl

Dodaj komentarz