Jakie rośliny kwitną na wiosnę?

Jakie są najlepsze kwiaty i rośliny na wiosnę? Wymieniliśmy tu kilka z naszych ulubionych. Przebiśniegi, krokusy, krwawiące serca, ciemierniki i wiele innych. Przeczytaj więcej wskazówek na temat tego, jakich wiosennych kwiatów powinieneś szukać! A potem wyjdź na podwórko i ciesz się kwiatami! Nie zapomnijcie też cieszyć się ptakami! Wczesnowiosenne kwiaty pomogą Ci świętować początek wiosny!

Ten artykuł został przygotowany we współpracy z gruparolnik.pl

Przebiśniegi

Przebiśniegi to jedne z najbardziej urokliwych roślin ogrodowych, którymi można się cieszyć przez cały rok. Ten mały, odporny kwiat jest ulubionym rośliną do ogrodów skalnych, korytek i na rabaty. Wczesnowiosenne kwitnienie przebiśniegów zwiastuje, że zima zbliża się ku końcowi. Aby zobaczyć je w pełnej krasie, należy sadzić je w pobliżu okien lub przy chodnikach. Pachnące kwiaty przebiśniegów rozjaśnią Twój dzień i serce.

Krokusy

Wcześnie kwitnący krokus ma pojedyncze, bladofioletowe lub różowe kwiaty na łodydze o wysokości od dwóch do trzech cali. Jego kwiaty mają słodki, miodowy zapach. Krokusy to małe, łatwe w uprawie rośliny cebulowe. Należy je sadzić w ogrodzie w odstępach od trzech do czterech cali. Zakwitają wczesną wiosną, o ile są chronione przed mrozem lub nadmiernym nagrzaniem. Dostępne są także mieszańce, w tym C. chrysanthus, który ma kilka odmian o sześciu do ośmiu płatkach. Niektóre krokusy mają ciemne paski biegnące przez płatki; krokus 'Pickwick’ ma białą podstawę i bladofioletową.

Krwawiące serca

Krwawiące serca bardzo dobrze rosną w pojemnikach. Jeśli nie ma zbyt wiele miejsca na dużą roślinę kwitnącą, należy uprawiać ją w pojemniku o średnicy co najmniej trzech stóp. W pojemniku mogą rosnąć nawet przez pięć lat. Uprawiając krwawiące serca, należy pamiętać o wyborze doniczki z otworami odpływowymi. Kwiaty te najlepiej rosną w glebie dobrze zdrenowanej. Po posadzeniu można je dzielić co dwa, trzy lata.

Przeczytaj również:  Rośliny w Dubaju. Jakie gatunki możemy tam spotkać?

Ciemierniki

Ciemierniki to rośliny wieloletnie, które kwitną wiosną. Są to rośliny stosunkowo mało wymagające. Preferują wilgotną, organiczną glebę i stanowiska od pełnego do półcienistego. Zbyt dużo cienia może powodować odwodnienie, a chwasty mogą konkurować o wodę, która może być także siedliskiem owadów przenoszących choroby. Zabiegi grzybobójcze mogą zapobiec temu problemowi. Ciemierniki są podatne na kędzierzawość liści, którą można zwalczać, stosując na liście rośliny mydło grzybobójcze lub wodę.

Dzwonki wirginijskie

Dzwonki wirginijskie to byliny rosnące w półcieniu lub pełnym cieniu. Potrzebują wilgotnej, bogatej w próchnicę gleby. Tolerują częściowy lub pełny cień i wymagają niewielkiego nawożenia. Nasiona należy wysiać w styczniu, a z przesadzaniem poczekać do wiosny. Następnie należy pozwolić nasionom rosnąć przez 30-60 dni. Podlewaj dokładnie i utrzymuj glebę wilgotną, ale nie mokrą. Nasiona powinny wykiełkować wiosną, gdy temperatura gleby wzrośnie do 70 stopni Fahrenheita.

Oczar wirginijski

Smukłe liście oczaru wirginijskiego są atrakcyjne dla pszczół i innych zapylaczy. Oczar nie jest podatny na szkodniki i jest łatwy w uprawie. Mimo że jest to roślina wieloletnia, oczar wirginijski zasługuje na większą uwagę w krajobrazie. Jedyną jego wadą jest to, że ma tendencję do usychania, co może być przeszkodą, jeśli próbuje się kontrolować jego rozmiary. Jeśli sadzisz mieszańce na rodzimych podkładkach, możesz rozważyć okresowe przycinanie odrostów, aby zachować jak najlepszy wygląd oczaru wirginijskiego. Poza tym oczar wirginijski nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych.

Dodaj komentarz