Zioła na stres przy nerwicy natręctw

Nerwica to stan napięcia psychicznego, który może wpływać na samopoczucie jednostki. Często jest spowodowana stresem lub depresją. Zioła na stres mogą pomóc złagodzić niektóre objawy związane z nerwicą natrętną w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia.

Czym jest nerwica?

Nerwica natręctw to zaburzenie psychiczne, które charakteryzuje się kompulsjami i obsesjami. Kompulsje to powtarzające się zachowania lub czynności psychiczne, które osoba czuje potrzebę wykonania w celu zapobieżenia lub zmniejszenia lęku. Obsesje to niechciane i niepokojące myśli lub obrazy, które powodują znaczny niepokój i utrudniają jednostce koncentrację na innych zadaniach.

Nerwica odnosi się do wszelkich zaburzeń psychicznych, które wynikają z dysfunkcyjnej relacji między myślami, uczuciami i działaniami danej osoby. Nerwica może być spowodowana przez dowolną liczbę rzeczy, w tym traumę, stres lub genetykę. Może być również spowodowana przez stłumione wspomnienia z dzieciństwa. Nerwica może objawiać się zaburzeniami lękowymi, takimi jak OCD i depresja, a także psychozami, takimi jak schizofrenia czy choroba dwubiegunowa.

Zioła na stres – 5 ziół, które pomogą przy nerwicy natręctw

Stres i lęk to dwa najczęstsze problemy związane ze zdrowiem psychicznym na świecie. Czy to w wyniku gorączkowego harmonogramu, czy złego dnia w pracy, stres i niepokój mogą dotknąć każdego, w każdej chwili i choć nie są to stany zagrażające życiu, mogą być wyniszczające, jeśli nie są odpowiednio leczone.

Na szczęście istnieje wiele ziół, które pomogą Ci poradzić sobie ze stresem i niepokojem. Poniżej omówimy zioła na stres, które są łatwe w uprawie i były używane od wieków do leczenia takich problemów jak nerwica natręctw.

Przeczytaj również:  Wyprawa w Alpy dla początkujących

1. Melisa na stres

Melisa to wieloletnia roślina, która od wieków jest stosowana w leczeniu niepokoju i stresu. Melisa zawiera olejki eteryczne, które mają działanie uspokajające i wyciszające.

Standaryzowana forma ekstraktu z melisy znajdująca się w suplementach jest ogólnie uznawana za bezpieczną, gdy jest przyjmowana zgodnie z zaleceniami lekarza lub pracownika służby zdrowia. Jednak niektórzy ludzie mogą doświadczyć skutków ubocznych, takich jak nudności lub bóle głowy, gdy biorą ekstrakt z melisy w większych dawkach niż zalecane na etykiecie — dlatego należy porozmawiać z lekarzem przed przyjęciem jakichkolwiek domowych na stres.

2. Krwawnik pospolity

Krwawnik pospolity to zioło, które rośnie w stanie dzikim. Jest to bylina, która może dorastać do 1,5 metra wysokości, a jej kwiaty mają kształt stokrotek. Krwawnik pospolity pochodzi z Europy i Azji, ale rozprzestrzenił się w całej Ameryce Północnej i w basenie Morza Śródziemnego.

3. Dziurawiec zwyczajny

Dziurawiec jest stosowany od wieków jako naturalny środek na niepokój, depresję i inne zaburzenia nastroju. Dziurawiec jest rośliną kwitnącą, która ma jasnożółte kwiaty i rośnie w wielu częściach świata, w tym w Europie, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Jeśli cierpisz na natrętne myśli z powodu stresu lub lęku, możesz rozważyć użycie dziurawca jako suplementu, aby pomóc w zarządzaniu objawami. Wywodzące się z jego łacińskiej nazwy Hypericum perforatum (hypericum oznacza „obezwładniający” w języku greckim), zioło to zostało nazwane na cześć świętego Jana Chrzciciela, ponieważ kwitnie w okolicach jego święta 24 czerwca każdego roku.

4. Waleriana

Korzeń waleriany jest środkiem uspokajającym. Może pomóc w bezsenności, niepokoju i stresie. Korzeń waleriany może być stosowany w postaci herbaty lub nalewki. Nie jest zalecany dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

5. Zioła na stres — Rumianek

Rumianek to kwiat, z którego można zrobić herbatę. Kiedy pijesz rumianek, sprawia, że twoje ciało czuje się zrelaksowane i spokojne. Pomaga również lepiej spać w nocy. Rumianek jest dobry dla dzieci, ponieważ są one bardziej wrażliwe na stres niż dorośli. Jeśli nie lubisz Waleriany ze względu na jej gorzki smak, to rumianek może być właśnie dla Ciebie!

Przeczytaj również:  Jak wybrać kwiaty na pogrzeb?

 

 

Podsumowanie

Istnieje wiele sposobów na walkę ze stresem i niepokojem. Na przykład, ćwiczenia to świetny sposób na złagodzenie stresu i niepokoju. Alternatywnie, istnieją również ziołowe środki na stres, które były używane przez tysiące lat, które mogą pomóc w zmniejszeniu objawów.

 

Dodaj komentarz