Najlepsze rośliny i kwiaty do biura

Przybycie do biura przed wschodem słońca i wyjście o zmierzchu może wywołać wiele smutku u tych, którzy kochają spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Istnieje na to świetny sposób. Dodanie rośliny do biura na pewno będzie doskonałym pomysłem. W tym artykule dowiesz się jakie są najlepsze rośliny do biura i jakie są najlepsze kwiaty do biura. Przeczytanie tego tekstu zajmie ci kilka minut.

Dlaczego rośliny w biurze są dobrym pomysłem?

   Dodanie rośliny do biura lub nawet kilku roślin doniczkowych może być brakującym ogniwem natury potrzebnym do poprawy wydajności i satysfakcji w pracy. Rośliny biurowe mogą zwiększać wilgotność wokół biurka, oczyszczać powietrze i wzbogacać wystrój miejsca pracy. Są one tym, czego potrzeba w Twoim miejscu pracy, abyś zaczął czuć satysfakcję z przebywania, w tym miejscu. Człowiek spędza w pracy dziennie średnio 8 godzin, więc powinien on się czuć komfortowo, a rośliny czy kwiaty do biura gwarantują polepszenie standardów pracy.

Jakie są najlepsze rośliny do biura?

Wężownica

   Nie wszystkie rośliny wężownicy są jednakowe pod względem wielkości. Przeczytaj uważnie etykietę rośliny, aby uniknąć wyboru odmiany, która rośnie bardzo obficie. Zamiast tego poszukaj karłowatego wyboru, takiego jak „Futura Superba” lub „Whitney”. Idealne dla początkujących roślin doniczkowych, rośliny wężowe nie wymagają szczególnej uwagi. Jej hodowla nie będzie stanowiła problemu, ale należy co jakiś czas jej doglądać.

Aloes

   Rośliny aloesu są łatwe w uprawie, jeśli znajdują się one pod dużą ilością jasnego światła. Jeśli biurko stoi w pobliżu nasłonecznionego okna, umieść tam roślinę i zapomnij o tym, ponieważ te sukulenty wymagają podlewania tylko co kilka tygodni. Standardowy Aloes jest wystarczająco atrakcyjny dla każdej nowoczesnej przestrzeni biurowej. Można je uprawiać w piaskowej mieszance kaktusów, aby zapewnić doskonały drenaż, którego wymagają te rośliny do biura.

Przeczytaj również:  Rośliny do przedpokoju - jakie wybrać?

Jakie są najlepsze kwiaty do biura

Fiołek afrykański

   Popularna w latach 70. roślina wciąż cieszy się popularnością i to nie bez powodu. Współczesne hybrydy fiołka afrykańskiego rozwijają się ze średnią wilgotnością i temperaturą. Chociaż do pełnego rozkwitu potrzebna jest wystarczająca ilość światła owe kwiaty do biura nie są wybredne w kwestii źródła tego światła, a świetlówka skierowana na roślinę jest akceptowalna. Okno wychodzące na północ lub wschód zapewnia idealne warunki oświetleniowe. Należy unikać umieszczania tej rośliny w bezpośrednim świetle słonecznym. Miniaturowe rozmiary fiołków oznaczają, że nawet najmniejsza przestrzeń może pomieścić kwitnącą roślinę biurową.

Bromelia

   Idealne do recepcji lub rozsiane wzdłuż korytarzy, bromelie mogą początkowo wymagać nieco więcej konserwacji, aby zakwitnąć – są znane z tego, że nie spieszą się – ale kiedy zakwitną, poza dziwnym podlewaniem, wymagają bardzo mało opieki. Jednym z głównych powodów jest to, że nie wymagają dużej ilości nawozu, co oznacza, że wystarczy woda i ktoś, kto raz na jakiś czas na nie spojrzy. Dzięki ich uderzającym kolorom i pięknym kwiatom nie będzie to trudne. Są to cudowne kwiaty do biura, które zdecydowanie wyróżniają się z tłumu.

Lilia pokojowa

   Lilie pokojowe mają bardzo szerokie, ciemnozielone liście i wyrastają z pięknych białych kwiatów, które dały im ich wspólną nazwę. Są popularne, ponieważ nie potrzebują dużo światła, wybaczają też sporadyczne podlewanie. Lilia pokojowa znana jest również z tego, że oczyszcza powietrze, pomaga usuwać toksyny i tworzy przyjemniejsze środowisko do pracy. Jest tolerancyjna na słabe światło i energicznie rośnie. Rośliny te dobrze sprawdzają się w przypadku zainteresowania ogniskowego i badań przesiewowych.

Podsumowanie

   Reasumując całość wiemy jakie rośliny oraz kwiaty do biura będą najlepsze. Wybierając rośliny do biura powinniśmy przede wszystkim dostosować je do miejsca pracy oraz do schematu opieki nad nimi. W pracy właśnie te dwa elementy mogą okazać się kluczowej, jeśli chodzi o posiadanie roślinności.

Przeczytaj również:  Najciekawsze rośliny i kwiaty do kuchni

Artykuł odpowiada na pytania jakie rośliny do biura oraz kwiaty do biura będą najlepsze.

Dodaj komentarz