Najciekawsze rośliny i kwiaty do kuchni

W obecnych czasach wystrój wnętrza jest bardzo istotnym aspektem, jeśli chodzi o dom. Cenną wartością jest to, aby do naszego mieszkania wprowadzić, jak najwięcej życia. Pomóc, w tym mogą rośliny oraz kwiaty. W tym artykule zajmiemy się tematem aranżacji kuchni, a dokładniej jakie kwiaty do kuchni wybrać oraz jakie rośliny do kuchni są warte uwagi na chwilę obecną.

Dlaczego rośliny do kuchni to świetny pomysł?

   Spędzasz tam mnóstwo czasu, dlaczego więc nie otoczysz się uspokajającym działaniem natury roślinami kuchennymi? Rośliny też mogą oczyszczać powietrze. Nawet jeśli Twoja kuchnia nie ma słonecznych okien, wiele roślin toleruje słabe oświetlenie. Poniżej przedstawię Ci sprawdzone oraz najlepsze rośliny do kuchni.

Jakie są najlepsze rośliny do kuchni?

Aloes

   Aloes lubi jasne światło, więc będziesz potrzebować do tego okna. Pozwól mu wyschnąć między podlewaniami, ponieważ nie lubi być zbyt wilgotny. Poparzyłeś się? Ściśnij zewnętrzny liść i wyciśnij zawartą w nim substancję idealną na drobne oparzenia. Związki zawarte w liściach mają właściwości przeciwzapalne, przyspieszające gojenie tkanek skóry. Jeśli chodzi o rośliny do kuchni to aloes jest zdecydowanym faworytem. Jego piękno łączy się, z trafnym zastosowaniem w kuchni.

Aspidistra wyniosła

    Aspidistra wyniosła jest tak twarda, jak tylko się da. Ta roślina w ogóle nie ma nic przeciwko słabemu oświetleniu, a jej długie, zwisające, pionowe liście są naturalnie błyszczące i atrakcyjne. Utrzymuj ją lekko wilgotną wiosną i latem. Pozwól jej na wyschnięcie między podlewaniem, gdy nie rośnie aktywnie, czyli jesienią i zimą. Aspidistra jest przepiękna i idealnie wpasuje się do każdej kuchni i ją ożywi.

Przeczytaj również:  Najlepsze rośliny i kwiaty do biura

Epipremnum złociste

   Ta pnąca roślina o błyszczących zielonych liściach to dobry wybór do kuchni, ponieważ sprawdza się w wiszących koszach, które nie zajmują cennej powierzchni blatu. Lubi umiarkowane światło, ale przystosuje się do słabego oświetlenia.Należy pamiętać, aby dać jej wyschnąć między podlewaniem. Roślina nie wymaga specjalistycznej opieki, lecz dobrze będzie kontrolować ją co jakiś czas, aby uniknąć niechcianych skutków.

Zielistka Sternberga

   Piękna roślina nie wymagająca zbyt wiele opieki. Preferuje jasne światło, ale dostosuje się do słabego oświetlenia. Urocze sadzonki, które tworzą się na długich, łukowatych pędach, można ściągnąć i posadzić, aby stworzyć nowe rośliny. Utrzymuj wilgoć wiosną i latem, ale pozwól jej wyschnąć między podlewaniami jesienią i zimą.

Jakie są najlepsze kwiaty do kuchni?

Hoja różowa

Hoje różowe powinny znaleźć się na szczycie listy ”najlepsze kwiaty do kuchni”, jeśli szukasz roślin doniczkowych, które są piękne i łatwe w uprawie w pomieszczeniach. Sprawdzają się one dobrze w wielu klimatach i mogą wytrzymać uprawę przy słabym oświetleniu. Woskowate pąki w kształcie gwiazdy są cechą wyróżniającą tę tropikalną roślinę domową. Piękno tego kwiatu bez wątpienia rozjaśni Twoją kuchnię i wpędzi do niej sporo życia.

Gloksynia doniczkowa

   Gloksynie doniczkowe preferują jasne, filtrowane światło słoneczne i umiarkowanie wilgotną glebę. Nie lubią też moczyć liści. Ciesz się ich długim okresem kwitnienia trwającym nawet do dwóch miesięcy, lecz nie zapominaj, że są bardzo wybredne w kwestii ponownego kwitnienia.

Hortensja

   Te piękne kwiaty są wspaniałymi dodatkami na wiosnę, kiedy kwitną naturalnie. Sztuczka, aby utrzymać hortensje przy życiu, polega na upewnieniu się, że ich gleba jest wilgotna i wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Jeśli te dwa warunki są spełnione, można śmiało powiedzieć, że te rośliny będą stanowić piękną ekspozycję w Twojej kuchni.

Przeczytaj również:  Rośliny do łazienki - co warto wiedzieć?

Czy warto hodować rośliny w kuchni?

   Zdecydowanie warto posiadać rośliny w kuchni. Dzięki nim nasze pomieszczenie od razu staje się bardziej promieniste i pełne życia. Ponadto wiele roślin ma właściwości idealne do kuchni, takie jak te podane wcześniej. Bez wątpienia rośliny oraz kwiaty w Twojej kuchni to dobry pomysł.

Artykuł ukazuje jakie rośliny do kuchni będą najlepsze oraz jakie kwiaty do kuchni są warte uwagi.

Dodaj komentarz