Kwiaty na ślub. Jakie wybrać?

Jeśli planujesz swój ślub i wesele, z pewnością zastanawiasz się razem z przyszłym małżonkiem, jakie kwiaty najlepiej sprawdzą się podczas ślubu w kościele, a potem jako ozdoba na sali. W tym artykule postaramy się dać Ci jak najlepsze rady na temat kwiatów na ślub. 

Jakie wybrać kwiaty na ślub?

Dzień ślubu jest okazją, która często zdarza się tylko raz w naszym życiu. Właśnie dlatego chcemy zadbać o to, aby wszystko wyglądało jak najlepiej, a każdy szczegół był dopięty na ostatni guzik. Jeśli zaczynacie planować wystrój sali weselnej oraz kościoła w tym ważnym dla was i waszych rodzin dniu, z pewnością zastanawiacie się, jakie wybrać kwiaty na ślub. Jak powinien wyglądać bukiet panny młodej, jakie kwiaty będą najpiękniej przyozdabiać ołtarz oraz jakie bukiety postawić na stołach na sali weselnej. Najczęściej tą kwestią zajmuje się wynajęta przez parę młodą dekoratorką sali, która posiada odpowiednią wiedzę na temat wystroju wnętrz czy symboliki kwiatów. Warto więc zastanowić się nad pomocą dekoratorki, która wybierze kwiaty na ślub za nas, lub ewentualnie pokaże nam kilka opcji, z których będziemy mogli wybrać swoją ulubioną. 

Wybór kwiatów na ślub na własną rękę może być ciężki, jednak może być także świetną rozrywką dla pary młodej. To zdecydowanie świetne zajęcie dla panny młodej – kobiety jak nikt innych kochają kwiaty, dlatego wybór odpowiednich kwiatów na ślub i udekorowanie sali z pewnością będzie dla nich nie tylko obowiązkiem, ale także świetną rozrywką i możliwością na dołożenie swojej cegiełki w organizacji całej uroczystości. 

Jeśli zastanawiacie się, jaki najlepiej wybrać kolor kwiatów na ślub – odpowiadamy – białe kwiaty będą wyglądały szczególnie elegancko. Będą pasować do sukni panny młodej, jeśli ta jest w tradycyjnym kolorze bieli. Biel to niewinność i młodość, dlatego kwiaty na ślub w tym kolorze będą nie tylko pięknie wyglądać, ale również nieść ze sobą szczególną symbolikę. Jeśli chcecie, możecie także zdecydować się na kwiaty w kolorze jasnego różu czy błękitu – to kolory również piękne, niewinne i niezwykle eleganckie, jednak będą wyróżniać się na tle białych obrusów podczas przyjęcia weselnego. 

Przeczytaj również:  Jaki krem pod oczy wybrać? Bądź bardziej eko i kupuj świadomie

Najpiękniejsze kwiaty na ślub

Poza wystrojem sali i kościoła ważne także są kwiaty, które wręczamy parze młodej podczas składania życzeń, wraz z prezentami. Tego dnia wszystkie oczy skierowane są na parę młodą, a często cała uroczystość jest nagrywana, dlatego nie ma tutaj miejsca na żadne potknięcia. Zastanawiasz się, jakie kwiaty kupić parze młodej na ślub, aby zachować się zgodnie ze ślubnym sovoir – vivre? To z pewnością niełatwe zadanie – warto zapytać o radę panią w kwiaciarni, lub przygotować się wcześniej, zdobywając odpowiednią wiedzę na temat tego, jakie kwiaty wybrać na ślub. Kwiaty na wesele powinny być idealnie dopasowane do uroczystości – bukiety nie powinny być przesadnie dekorowane – tutaj lepiej postawić na elegancję, klasykę i skromność, która zawsze obroni się sama. 

Jakie kwiaty kupić parze młodej na ślub?

Przejdźmy więc do udzielenia odpowiedzi na główne pytanie – jakie kwiaty wybrać na ślub? Tutaj zdecydowanie najlepiej sprawdzą się kolory stonowane, odcienie bieli. Biel jest symbolem niewinności, czystości i młodości – właśnie dlatego panna młoda ubiera suknię w takim kolorze. Tak samo powinny wyglądać kwiaty, ponieważ bukiet w każdej sytuacji powinien być dopasowany po pierwsze do uroczystości, a po drugie do obdarowywanej nim osoby, jaką w tym przypadku jest para młoda. Najpiękniejsze bukiety na ślub składają się z piwonii lub dalii. Równie pięknie wyglądające kwiaty to lilie, a swoim zapachem urzekają natomiast konwalie, które są łatwo dostępne szczególnie w sezonie wiosennym. 

Kierując się zasadami co do koloru, powinniśmy także wiedzieć, czego unikać. Parze młodej nie wypada dawać bukietu w kolorze czerwieni – to kolor miłości, jednak zarezerwowany na obdarowanie panny młodej przez jej przyszłego męża. 

Dodaj komentarz