Zagospodarowanie zielenią przestrzeni w osiedlach deweloperskich

Współczesne projekty inwestycji deweloperskich odbiegają od tych, które modne były jakiś czas temu i charakteryzowały się dużą ilością betonu, a niewielką przestrzenią zieloną. Obecnie proporcje wyglądają odwrotnie i tak naprawdę każda wolna przestrzeń zostaje często wykorzystywana przez architektów zieleni, by osiedle było spójne z potrzebami współczesnych klientów.

Nie przegap: odbiory mieszkań w Krakowie

Zieleń na osiedlu deweloperskim

Tak naprawdę w trakcie realizacji projektu osiedla, deweloper bardzo często stara się zachęcić klientów swoją wizją, która jest odmienna od oferty pozostałych deweloperów. Jego realizację możemy ocenić dopiero podczas odbioru mieszkania.

Modne staje się tworzenie zielonych osiedli, które są EKO. To przestrzeń zagospodarowana w taki sposób, by mogli z niej korzystać mieszkańcy, a także przyjazne środowisku owady i ptaki. Podstawowym celem takiego zabiegu jest  stworzenie poczucia sielskości. Warto jednak pamiętać, by podczas odbioru mieszkania sprawdzić każdy istotny detal, nie tylko ten w mieszkaniu, ale również ten, który związany jest bezpośrednio z przestrzenią przynależności, czyli garaż lub komórka lokatorska.  

Nowoczesne osiedla z bujną zielenią

Współczesne propozycje przestrzeni wspólnych odbiegają od zaaranżowanych klombów, które dawniej były modną ozdobą, przełamującą betonowy świat osiedla. Deweloperzy często wykorzystują umiejętności i wiedzę osób zawodowo zajmujących się zielenią, by stworzyć coś wyjątkowego i niepowtarzalnego, co zachęci nabywców do inwestowania. Na osiedlach można zobaczyć łąki kwietne, zbiorniki, które zbierają wodę deszczową, domki dla owadów i budki lęgowe dla ptaków. Dzięki temu przestrzeń staje się bardziej intymna i daje poczucie sielskości, która sprzyja wypoczywaniu.

Co więcej, osiedla deweloperskie ze względu na liczbę mieszkań i rozrastającą się koncepcję dewelopera, często znajdują się poza ścisłym centrum. To sprzyja też bezpośredniej bliskości terenów zielonych i przenikania się tych przestrzeni. Warto dodać, że na dużej działce jest większe prawdopodobieństwo tego, że deweloper pozwoli stworzyć zielone azyle. Lokalizacje w centrum miasta wyklucza takie rozwiązania.

Przeczytaj również:  Zwolnienie od psychiatry – czy rożni się od klasycznego zwolnienia?

Sprawdź również to: odbiory techniczne mieszkań Wrocław

Osiedla deweloperskie za miastem

Większe inwestycje deweloperskie potrzebują dobrej lokalizacji, której nie znajdzie się w centrum. Deweloperzy coraz częściej realizują swoje inwestycje w lokalizacji sprzyjającej potencjalnym klientom, czyli w takiej, która bezproblemowo łączy ścisłe centrum z przestrzenią osiedla, ale również daje więcej możliwości na zagospodarowanie przestrzeni i ewentualną rozbudowę osiedla. Istotne jest to, że większe osiedla, poza mieszkaniem, garażem, komórką lokatorską, oferują swoim klientom też plac zabaw, siłownie zewnętrzną, przestrzeń do zajęć fitness, czasem miejsce na ognisko lub ławeczki. Bardzo często dzieje się tak, ponieważ jest na to miejsce.

Osiedla poza miastem bardzo często posiadają też infrastrukturę miejską. Znajdują się w nich przestrzenie przeznaczone na lokale usługowe, często lokalizacja osiedla znajduje się blisko mniejszej infrastruktury, która pozwala zaspokoić podstawowe potrzeby bytowe. Rozwiązania tego typu wynikają z obecnych potrzeb klienta. Nie szuka on miejskiego zgiełku, a przyjemnej przestrzeni z dala od smogu i hałasu miasta.

Dodaj komentarz