Skóra pod oczami starzeje się szybciej od reszty twarzy. To jeden z aspektów, który przemawia za obowiązkiem stosowania produktów pielęgnacyjnych na tę okolicę. Sprawdź, jaki krem pod oczy wybrać, mając na uwadzę troskę o środowisko.
Krem pod oczy to nadal temat bardzo często pomijany. Wiele pań uważa, że produkty, które nakładają na całą twarz, świetnie sprawdzą się także w tym przypadku. Niestety prawda jest zupełnie inna. Różnice m.in. w strukturze powodują, że okolica ta jest dużo bardziej wymagająca, ale także wrażliwa. Nieumiejętna pielęgnacja często objawia się alergicznymi zmianami. W naszym artykule dowiesz się, jak wybrać najlepszy krem pod oczy. Czy konsumpcjonizm i troska o środowisko idą ze sobą w parze?
Skóra pod oczami – dlaczego warto o niej pamiętać?
Obszar pod oczami różni się od reszty twarzy przede wszystkim budową. Skóra jest zdecydowanie cieńsza i szacuje się, że wynosi 0,5 mm. Brakuje w niej powszechnie występujących struktur, tj. gruczołów – są bardzo nieliczne tak samo, jak tkanka podskórna. Podstawowe mikrofilamenty, tj. kolagen i elastyna, również są ograniczone co do ilości. To wszystko przekłada się m.in. na przyspieszone procesy starzenia, które są widoczne nawet po 20. roku życia. Kompleksowa pielęgnacja jest w stanie złagodzić ten proces i zminimalizować objawy.
Najczęstsze problemy w okolicy oczu
Przed zakupem kosmetyków w głowie najczęściej pojawia się pytanie – jaki krem pod oczy wybrać. Kierować należy się tylko i wyłącznie potrzebami i aktualnym stanem skóry. To kwestia bardzo indywidualna. Okolica oczu najczęściej ma problem z:
- nadmierną reaktywnością;
- przesuszeniem i odwodnieniem;
- przebarwieniami;
- cieniami i zasinieniem;
- opuchlizną;
- wyraźnymi zmarszczkami;
- wiotkością;
- widocznymi naczynkami.
Jaki krem pod oczy wybrać – pielęgnacyjne ABC
Idealny krem do twarzy będzie inny dla ciebie, a inny dla twojej koleżanki. Każda skóra ma odmienne potrzeby. Mimo wszystko dobrze, jeśli kosmetyk będzie miał lekką konsystencję i szybko się wchłonie. Nie powinien podrażniać – powodować pieczenia czy łzawienia. Dobrze, jeśli kosmetyki pod oczy są dodatkowo przebadane pod kątem okulistycznym. Powinny zostać wzbogacone o substancje aktywne, tj. naturalne masła i oleje roślinne, witaminę C, witaminę E, retinol, ceramidy, mocznik, skwalen czy pantenol.
Krem pod oczy – kupuj świadomie i dbaj o środowisko
Niech twoje zakupy nie będą kolejną kroplą w morzu zanieczyszczeń środowiska i zmian klimatu. Pamiętaj, aby każdą wizytę w drogerii dokładnie przemyśleć – kupuj, jeśli tego potrzebujesz, a twoja kosmetyczka świeci pustkami. Wybieraj produkty w szklanych opakowaniach, a nie plastikowych. Staraj się, aby substancje aktywne w nich zawarte pochodziły z ekologicznych upraw i były naturalne. Oczywiście w przypadku aktywnych związków nie zawsze jest to możliwe, jednak warto spróbować.
Krem do twarzy a okolica oczu?
Jeśli masz krem intensywnie nawilżający do twarzy i zastanawiasz się nad jego aplikacją pod oczy – nie rób tego. Przede wszystkim może być bogaty w substancje, które zupełnie nie sprawdzą się na tak wrażliwą część twarzy. Mogą podrażnić i dodatkowo pogorszyć jej stan. Kolejną kwestią jest fakt, że produkt taki prawdopodobnie nie zadziała. Nie wspomoże walki z cieniami pod oczami czy opuchlizną.
Krem pod oczy to must-have świadomej pielęgnacji. Niech twoje zakupy także takie będą. Zawsze miej na uwadze dobro naszej planety – ona zdecydowanie tego potrzebuje.